Nos kérem, aki azt hiszi tudja milyen a kék szín, annak rá kell döbbennie, hogy téved! Ehhez persze el kell utazni Caprira. Ott aztán bárki könnyedén beláthatja, hogy a tenger kék színe olyan varázslatos, olyan csodálatos, hogy azt sem szavak, sem fénykép nem adhatja vissza! Ezt csak személyesen lehet megtapasztalni. Amíg nem jártam ott, addig én is azt hittem, hogy ismerem a kék színt. Tévedtem...
Egy kis info a wikiből:
Capri városának története szorosan kapcsolódik a sziget történetéhez. A sziget első lakosai görög telepesek voltak, akik i.e. 8. században érkeztek a szigetre. Településükről ma csak néhány falmaradvány tanúskodik. Először Augustus császár figyelt fel a sziget szépségeire, amikor i.e. 29-ben idelátogatott. A sziget szépsége annyira megragadta, hogy hajlandó volt elcserélni a Nápoly tulajdonában levő Capri szigetet a jóval nagyobb Ischia szigetével. Utódja, Tiberius császár nagyszabású építkezésekbe kezdett i.e. 37 és 27 között. Capri neve valószínűleg a görög kapros szóból ered, melynek jelentése vaddisznó. Egyes tanulmányok viszont nevét a latin capreae szóból eredeztetik, melynek jelentése kecskék. A középkor során a Nápolyi királysághoz tartozott, de a királyságban végbemenő politikai változások kevésbé befolyásolták a sziget és egyben a város életét. A szaracénok támadásai elleni védekezés érdekében a sziget lakosai a kikötő környékéről magasabb vidékre költöztek, a mai Capri város helyére. A város életét, melyet a sorozatos kalóztámadások és járványok által sújtott városos helyzetét csak nehezítette a sziget másik településével, Anacaprival való rivalizálás. A sziget utoljára 1806-ban került idegen fennhatóság alá, amikor francia csapatok elfoglalták. 1815-ben azonban a Bourbon Nápolyi Királyság visszafoglalta. A 19. század közepén ismét felkapott üdülőhellyé vált, számos művész meg arisztokrata töltötte itt szabadidejét. 1826-ban épült fel az első szálloda a Hotel Pagano. Az 1905-ös orosz-japán háborút követően számos orosz értelmiségi talált menedékre a szigeten, többek között Makszim Gorkij.
- Piazzetta – Capri városának központja, csodálatos kilátással bíró terasszal. Itt van a kikötőből induló kábelvasút végállomása. Ezen a téren található a városháza, amelynek udvarán a római-kori Villa Augustea romjait találtak meg.
- Marina Grande – a sziget forgalmas kikötője, ahonnan kábelvasút indul Capri városába.
- Faraglioni-sziklák – a tengerparti földcsuszamlások és a tengervíz eróziójának túlélői. A három szikla (Stella, Faraglione di Mezzo és Faraglione di Fuori) a kékszínű gyík vagy tudományos nevén Lacerta viridens faraglionensis egyetlen előfordulási helye.
- Castello Barbarossa – bizánci erődítmény, amelyet 1535-ben szaracén kalózok romboltak le. Ma az erődítmény központi része látható.
- Arco Naturale, Matermania Grotto – az Arco Naturale egy természetes boltív, amely egy vízalatti barlang bejárata volt, amíg az be nem omlott. A Matermania Grotto egy barlang, amelyet a rómaiak átalakítottak nymphaeumnak, melynek mozaikberakásai ma is látszanak.
- Villa Jovis – egyike a legfontosabb római-kori villáknak a szigeten. I.e. 1. században épült, majd romjait a 18. században fedezték fel. Az eredetileg erődnek épült villa saját víztartállyal és termákkal rendelkezett. A 18. században építették a villa mellé a Santa Maria del Soccorso templomot.
- Augustus császár kertjei – dús mediterrán növényzetű kert