Galway élénk egyetemi város és egyben az ír nyelvű régiók nyugati központja. Az angol-normann időkben fontos kereskedelmi állomás volt.
1396-ban kiváltságlevelet kapott, és a következő két évszázadban 14 kereskedőcsalád, vagy törzs irányította.
Az angol uradalom alatt a város virágzott, de ez a szövetség igen sokba került, mikor Cromwell csapatai 1652-ben szabadon garázdálkodhattak.
A boyne-i csata után Galway nem bírta felvenni a versenyt a keleti part kereskedelmével és hanyatlásnak indult.
Az utóbbi időkben a high-tech ipar fejlődő központja lett. A műholdas képen az Eyre Square-t jelöltük be. A tér kellemes, 19.századi házakkal szegélyezett parkot fog közre.
Észak-nyugati pontján áll a Browne Doorway, egy 17.századi kapu egy udvarházból az Abbeygate streete Loweren, mellette egy galwayi hooker vitorlást ábrázoló kút.
Az Eyre Square-től a William Street és a Shop Street vezet el a nyüzsgő latin negyedbe. A parkra néző Eyre Square Centre modern piacterébe beleépítették a városfal egyes részeit.
A 17. századi városfal részét képező Shoemakers és Penrice tornyokat sétányok kötik össze. Az Abbeygate street Upper és a Shop Street sarkán áll a 16. századi Lynch's Castle.
A város legszebb 16.századi épületében ma bank működik. A 14 törzs egyikének, a Lynch családnak volt a tulajdona. Egy mellékutcán át jutunk Galway legszebb középkori épületéhez, a Collegiate Church of St. Nicholas-hoz.
A templomot (1320) a 15-16.században kibővítették, de Cromwell seregei lerombolták és istállót csináltak belőle. Tovább haladva a Quay street éttermei és pubjai közül a The Quays emelkedik ki.
A Tí Neachtain nevű ház Humanity Dick, egy a 18.századi, az állatok védelmében fellépő képviselő háza volt. Ma ez étterem és pub. Észak-Galway -ben találhatjuk meg, a helyi mészkőből és connemarai márványból épült Cathedral of St. Nicholas -t.
Innen ellátunk a Wood Quayre, ahonnan a Corrib-tavi hajóutak indulnak.
#24.