Kicsit fellapoztuk a Panoráma kiadó 1981. június 20.-án lezárult szerkesztésének útikönyvét, miszerint: Zalakaros még más néven szerepelt. Zalakaros-fürdő
A gyümölcs- és szőlőkultúrájáról ismert Zalakaros község szelíd völgyekkel tagolt dombsorok és almaligetek között fekszik a 7-es főút mentén. Nagykanizsától 14, Keszthelytől 40 km-re.
A 60-as évek elején olajkutató fúrás nyomán percenként 830 liter, 96 Celsius-fokos, értékes ásványi anyagokat tartalmazó gyógyvíz tört fel, amely Zalakaros nevét gyorsan ismertté tette az egész országban és a határokon túl is. A gyógyfürdő fejlesztése 1964-ben kezdődött. Felépült 3 szabadtéri gyógymedence, egy 50 méteres, versenyzésre is alkalmas sportmedence, továbbá gyermekmedence és 1975 végén megnyílt a komplex gyógyászati fedett fürdő, melyben medencék, kád- és súly-fürdő, szauna és rendszeres orvosi ellenőrzés egészítik ki a szolgáltatásokat. A feltörő víz, amelyet 1971-ben hivatalosan elismert gyógyvízzé nyilvánítottak, mozgásszervi, reumás megbetegedések, ideges panaszok és krónikus nőgyógyászati betegségek gyógyítására alkalmas. Zalakaros térsége a megye első számú, kiemelt idegenforgalmi körzete, amelyet 1965-ben még csak 9000, 1976-ban már közel félmillió vendég keresett fel.
A fokozódó látogatottság miatt a modern gyógyászati fedett fürdő mellett 1976-ban üzembe helyeztek egy korszerű üdülőkomplexumot, melyben 80 ágyas B kategóriás hotel, 120 fős I. osztályú nyaralófalu - kétágyas alpesi nyaralóházakkal - és egy 500 személyes nemzetközi autóskemping fogadja a vendégeket. A fürdő körzetében üzemanyag-töltőállomás, szabadtéri mozi, ABC-áruház, étterem, bisztró működik.
Hangulatos kirándulóhely a közeli dombok régi pincesora, ahol jó karosiradai (karosi-radai) borokat lehet kóstolni.
A kilátóról is essen pár szó, de ez már frissebb info:
A Zalakaros feletti domboldalt erdő borítja, amely a város tüdeje. Az erdő szélén a Park utca folytatásában található Zalakaros egyik nevezetes pontja a kilátó, amely a település Zalamerenye felőli határán található.
A kilátóból csodálatos panoráma tárul elénk. Jó idő esetén tisztán látható a Kis-Balaton, illetve a Balaton-felvidék. A népi építészeti stílusú kilátó tövében a Kilátó borozó üzemel. A kilátótól kellemes sétautak vezetnek a Parkerdő területén. A parkerdő alkalmanként sportrendezvények színhelyeként szolgál, rendeznek itt körpályás terepkerékpár versenyt, gyalogtúrákat, valamint családi- és sportnapokat.
# 501.