Behatóbban nem tanulmányoztuk ezt a kedves, kis hangulatos várost, inkább csak kiragadtunk belőle egy részletét, nevezetesen a kolostor negyedet és a Kastély-parkot (Zámecký park), amely előtte terül el.
Ha errefelé jártok, valószínűleg úgy fogtok járni, mint mi is:
azmiazálljmeggyorsannézzükmegjajjdeszép!
Kaple Panny Marie Einsiedelnské, azaz angolul: Chapel of Our Lady of Einsiedeln, Einsiedeln pedig Svájcban van, az ottani kápolna mintájára készült 1709-1710 között. Magyarul leginkább talán a Mi boldog asszonyunk kápolnája felelne meg, de nem nagyon vagyunk jártasak a hit-terén, szóval bármilyen más fordítást elfogadunk. ,-)
1691. december 28.-án óriási tűz pusztította el az ostrovi várat, de a szomszédos lakóházakat, csodálatos módon elkerülte a tűzvész. Ennek a csodának a tiszteletére, J. M. Sockh építész vezetésével 1692-1693 között egy kápolnát emeltek, amelynek a felavatására 1694-ben került sor, a tűz évfordulójának a napján. 1793-tól magtárként és raktárként használták. 1933-ban felújították és az I. világháborúban elesett áldozatok emlékhelyeként szolgált. 2007-ben egy újabb, teljeskörű renováláson esett át, most már a XX.század áldozatainak állít emléket.
Eredetileg a XIII. század közepén alapult Ostrov városa, mezővárosként.
Stratégiailag kitűnő helyen helyezkedik el, ezért a felemelkedése nem is volt kétséges. A barokk korban került sor a legnagyobb kiterjesztésére, az Osztrovszkij családnak köszönhetően, akik ezt a csodálatos parkot is építették a kastély körül. Ebben az időben a világ egy újabb csodájaként emlegették a parkot. ,-)
#532.