Peschici a Gargano-félsziget tengerparti települései közül talán a legnépszerűbb.
Tengerpartját nem veszi körül meredek sziklafal, mint az előző bejelölésünkön látott Rodi Garganico partjait, hanem úgymond a hegyek és a tenger között elterülő kis lapos síkság részét képezi. Nem úgy viszont a város, mely meredek sziklafalra épült.
A város bejárását nem a nagysága teszi hosszúvá, hanem a meredek kis utcái. Nyugdíjasoknak abszolút nem ajánljuk.
Tengerpartja viszont annál szebb, amit a képek remélhetőleg tükröznek majd. ,)
Folytatjuk Dél-Olaszország bemutatását (mint ahogy azt ígértük az előző bejelölésnél): szegénység sújtotta szomszédaival szemben Apulia előnye, hogy nagyobb része termékeny síkság.
Itt termelik Olaszországban a legtöbb olívaolajat és bort, valamint nagyobb városai - Lecce, Bari és Taranto fontos központok. Ez a tartomány (reggio) hosszú ideig állt görög befolyás alatt. Apulia aranykora mégis a normannokhoz kötődik és II. Frigyeshez, aki miután 1220-ban Rómában császárrá koronázta a pápa, mindössze 4 évet volt távol ettől a vidéktől, 1250-ben bekövetkezett haláláig.
Apulia építészeti öröksége igen gazdag. Északon a templomok és várak, középső vidékein a különös trullik, Leccében a virágzó barokk, a kereskedővárosokban a levantei vonások teszik változatossá azt az ősi földet, amelyet történelme során több hatás ért kívülről, mint az Itáliai-félsziget felől.
A különös trullikra később visszatérünk és természetesen Lecce is részletes bemutatásra kerül nemsokára.
# 272.