Lecce egy ókori görög kolónia, Messapi helyén fekszik.
A Római Birodalomban is jelentős város, a középkorban a művelődés központja lett.
Építészeti öröksége legnagyobbrészt a XVII. századból, a barokk virágkorából maradt ránk.
Leccét gyakran nevezik a Dél-barokk Firenzéjének. Díszes stílusának kialakulásában szerepe lehetett annak is, hogy a felhasznált kő, a pietra di Lecce könnyen faragható. Giuseppe Zimbalo (Lo Zingarello) a kor legjelentősebb építésze. Híresek a város papírmaséműhelyei.
Szokásunkhoz híven, a nagyobb városokat megpróbáljuk minél részletesebben bemutatni nektek, ezért az első leccei bejelölés színhelye a: Porta Rudiae. Ez a XVIII. századi városkapu vezet a külvárosok és a római Rudiae romjai felé.
Tehát, ha erre jártok, akkor célszerű ennek a kapunak a környékén keresni parkolót. Mi minden gond nélkül találtunk, igaz fizetőset.
Reméljük a kapu képei majd mindenkit lenyűgöznek. Szóval ezen a kapun át vezet az út a belváros felé.
A város amúgy tényleg lenyűgöző, mindenki kedves és készséges, de senkisem beszél semmiféle nyelvet, úgyhogy bárki lehet bármilyen okos és beszélhet akár 6 nyelven, mint pl. mi ketten, ők nem fogják megérteni. :( Marad a kézzel-lábbal mutogatunk megoldás, de működik, mert megértőek és ők is pénzből (és turistákból) élnek.
Sohasem olvastuk le a tekintetükről azt, hogy: Mi a francnak jöttél te ide -kifejezést. ,)
A dómban megkértek, hogy ne fényképezzünk. Dehát ez a vallásosságuknak betudva érthető is. Amúgy kedvesen megadták a dóm webcímét, amit majd közzéteszünk, ha odaérünk. :)
# 258.