A gyakran csak „arany városként” emlegetett, kilenc dombra épült Prága a Cseh Köztársaság fővárosa és egyben legnagyobb települése, a Moldva két partján fekszik. Nevezetességeit 1 hét is kevés bejárni.
Főbb látnivalói:
A Városháza az óvárosi tér jellegzetes épülete a 70 méter magas tornya az égbe nyúlik. A torony alatti falat díszítő csillagászati naptáras óramű, az Orloj Prága egyik jelképe. A legendák szerint a 15. századi csodát alkotó órásmestert megvakították, nehogy másolatot készíthessen belőle.
A mészkőből épült Károly-híd az Óvárost a Kisoldallal köti össze. A hídon sok árus kínálja termékeit és sok a festő.
A Hradzsin, a várnegyed a kilencedik században épült. A vár templomaival, reneszánsz, barokk képtárával Prága egyik fő látványossága, itt találjuk a Szent Vitus-székesegyház harangtornyos, reneszánsz épületét. Hradzsinban találjuk a Nemzeti Múzeumot is, melynek a 17. századi Lubkovic-palota ad otthont.
A barokk stílusban emelt Walleinstein-palota a vár szépségeivel versenyez, jelenleg a cseh parlament felsőháza ülésezik benne.
A városlátogatás során ne hagyjuk ki az Aranymívesek utcáját sem. A 16. században épült aranycsinálók lakta házikókat tekinthetjük meg itt a sikátorszerű utcácskákban. Az apró ajtós házak egyike az egykori a legendás író, Kafka otthona.
Az Óvárossal szemben, a Károly-híd túlsó felén találjuk a Kisoldalt. A Kisoldal főterén barokk paloták magasodnak a hangulatos reneszánsz polgári házak fölé.
Az Újvárosban található a Nemzeti Színház és az Operaház.
A Vencel téren a patrónus lovas szobra szolgál kihagyhatatlan látnivalókkal. A Vencel tér leghíresebb szállodája az 1903-1906 között épült Grand Hotel Europa. Gyönyörű homlokzata a 20. század viharait túlélte és eredeti enteriőrje megmaradt.
Prágát soksor a száztonyú jelzővel illetik, valóban rengeteg torony, templom magasodik a házak fölé.
Loreta kegytemplom Csehország egyik legjelentősebb búcsújáróhelye.
A 67 m magas Lőportorony a Királyok útjának bejárata, ami a Károly hídon keresztül vezet a várhoz. A gótikus stílusú torony 1475-ben, II. Ulászló uralkodása idején épült egy XI. századbeli kapura amely Prága 13 eredeti városkapujának egyike. A 17. században puskaport tároltak benne.
A Tyn templom vagy másnéven a Boldogasszony temploma a város egyik leghíresebb épülete.
Szt. Miklós - templom díszes barokk épületét, 1703-tól fél évszázadon ár építettek. A templomban lévő orgonán Mozart is játszott.
A Vigadó Prága legismertebb szecessziós épülete, itt kiáltották ki 1918. október 28-án a Csehszlovák Köztársaságot.