Vad, tiszta és fenséges a Tara folyó, melyet „Európa könnyeként” is emlegetnek. A hegy gyomrából tör elő északon és 140 kilométeren keresztül folyik. A Piva folyóval egyesül, és így a Drina keletkezik belőlük, mely a Balkán egyik leghosszabb és legtöbb vízzel rendelkező folyója. A több évmilliós erózió folyamán a talaj olyan változásokon ment keresztül, hogy 82 kilométeren keresztül sebesen kanyarog. Ezzel olyan kanyon alakult ki, amely a világon első helyen álló Colorado kanyon után a második helyen áll. Mélysége egyes helyeken eléri az 1300 métert.
Kevés az a hely, ahol úgy tűnik, hogy a folyó nyugodt. Ezen a kevés helyen gázlók vannak, ahol át is tudunk kelni a folyón. Nem messze Bistrica helységtől a helybéliek azt mondják, hogy egy helyen olyan keskeny a folyó, hogy bajban akár egy ugrással is át lehet kelni rajta.
A növényzet a folyó körül igen sűrű és nagyon szép, különösen nagyon értékes a fekete fenyő. A fenyők törzse egyenes és nagyon magas, mintegy 50 méter és 400 évesek.
Manapság a Tarán nagyon sok az érdeklődő turista, akik a vadvízi evezés miatt jönnek ide. A vízi attrakció, amit a világon bárhol átélhetünk a mesterségesen kialakított parkokban, azok teljesen elhomályosodnak az mellett amit a Tara adhat a részünkre. A legbátrabbak tutajon ereszkedhetnek le a folyón, régen így szállították a fát. Aki egyszer itt látja meg a napfelkeltét vagy a napnyugtát, az soha nem fogja elfelejteni azt az élményt amit a kanyon adott.
A térkép a hidat mutatja.