A távoli, eldugott és kietlen Királyok Völgye volt I. Thutmószisz uralkodásától (krisztus előtt 1504-1492) az Újbirodalom fáraóinak nekropolisza.
Abban a reményben temetkeztek a thébai hegyek mély sziklasírjaiba, hogy a nyughelyük és a velük együtt eltemetett mesés kincs rejtve marad a sírrablók elől.
A sírokat azonban Juja, Tuja és Tutanhamon sírjának kivételével - amelyeket Howard Carter 1922-ben fedezett fel - jóval a régészeti feltárás előtt feltörték és kirabolták.
A sírhelyek azonban, a folyosók és a kamrák falait borító hieroglifákkal, a fáraók alvilági útját és halál utáni életét segítő szent szövegekkel és jelképes jelenetekkel a kincsek nélkül is páratlan élményt nyújtanak.
A völgy sírjai.
A Királyok Völgyében eddig 62 sírt tártak fel a régészek.
A sírok felfedezésük sorrendjében kaptak számokat.
A sírok látogathatósága gyakran változik, egyszerre soha nincs nyitva az összes.
A megváltott jegyért, szabadon választhatunk 3 sírkamrát, ahova bemehetünk.
Fotózni szigorúan tilos, ellenkező esetben képesek a fényképezőgépet is összetörni, illetve közel 1 millió forintos bírságra is számíthatunk.
Tutanhamon sírjába 80 egyiptomi font a belépő, oszt jól pofára esünk, mert nincs benne semmi különleges, nemhogy a fáraó aranyozott koporsója és a teste, hanem csak egy lábfej, meg egy olcsó maszk-utánzat.
Még jó, hogy nem mentünk be. ,)
Amúgy 45 fok volt, amikor ott voltunk, úgyhogy vigyetek sok vizet, meg kínai legyezőt a sírkamrákba. ,)
#56.