A 16 pillérrel rendelkező Károly-híd (Karluv most) alapkövét 1357-ben IV. Károly német-római császár fektette le, - a helyén korábban egy fahíd állt - , a híd végül 1402-re készült el, 1851-ig ez volt az egyetlen híd a Moldván. A Károly-híd 30 híres szobrának többségét 1687 és 1714 között állították fel, de még 1928-ban is bővült új szoborral a híd. Ugyanakkor ma már nem feltétlenül az eredeti szobrok láthatók: 1965 óta az összes szobrot másolatokra cserélik, és az eredetiket a cseh Nemzeti Múzeum lapidáriumában és Vysehradban őrzik. A híd két végén egy-egy torony áll: a 15. századi Mala Strana, és a 14. századi Óvárosi hídtorony, mindkettő kilátóként is működik. A hangulatos, Prága egyik fő látványosságának számító, 516 méter hosszú, és 10 méter széles hídon grafikusokkal, utcazenészekkel, mutatványosokkal is találkozhatunk.
Óvárosi hídtornyot (Staromestská mostecká vez), a világ egyik legszebb gótikus épületét, és bizonyosan Európa legszebb hídtornyát Petr Parler tervezte a 14. század végén. Nem csak a Károly-híd dísze volt, hanem védelmi célokat is szolgált. A háromszintes, 64 méter magas torony három szoborral díszített. Szintjeiről, 138 lépcső megmászása után szép kilátás nyílik Prága óvárosára.
A Kisoldalt Prága legszebb részének tartják. A legtöbb turista áthalad rajta, amikor az óvárostól, a Károly-hídon át, a várba megy. Itt minden sarkon gyönyörű épületek, templomok fedezhetők fel. A város többi részéhez képest nyugodtabb, csendesebb, kevésbé zsúfolt. Már a 10. században benépesült, adminisztrációs egységként 1257 óta létezik. 1419-ben, majd 1541-ben is leégett, utóbbi tűzvész után reneszánsz stílusban építették újra. A városi jogot 27 évvel az óváros után kapta meg. Prága 1784-es létrejötte óta a város része. Központja a Malostranské Namesti, ahonnan a macskaköves utcákon felfedezőútra lehet indulni: kis boltok, templomok, tradicionális cseh kocsmák, és remek éttermek várják a turistákat, valamint itt található (a másik) Szent Miklós-templom is. A hatalmas barokk templom 1703-1756 között épült, a benne található freskó Szent Miklós dicsőülését ábrázolja, mérete 1500 négyzetméter. A Letenská utca szép kertjeiben csendes pihenésre, kikapcsolódásra is lehetőség van. A Kisoldal a cseh kormány központja is, a cseh parlament, a minisztériumok, és nagykövetségek találhatók itt.
A Kampa északi részét Prága Velencéjének hívják, csatornái, és vízre épült házai miatt. A Károly-hídnál lévő lépcsőn lehet a szigetre jutni, ez a lépcső és a környék a helyszíne a „Mission Impossible” egyik jelenetének is. A csendes, békés, zöld sziget remek kikapcsolódást nyújt a nyüzsgő Prága közepén. Főleg remek éttermekkel, és szállodákkal van ma tele. A Kampa parkjában található a híres Lennon-fal. A szigeten található, 2003-ban nyílt Kampa múzeumba a modern művészet kedvelőinek érdemes bemenni.