A Týn előtti Miasszonyunk-templom - Prága a Séta Prágában elnevezésű útvonal huszadik helyszíne.
Az Óvárosi teret a történelmi templom pompás tornyai uralják, de fogalmazhatnánk úgy is, hogy a templom gótikus toronysisakja az Óvárosi tér legszembetűnőbb tájékozódási pontja és a város minden magasabb pontjáról könnyen észrevehető.
A jelenlegi gótikus épület építése 1365-ben kezdődött és hamar összekapcsolódott a csehországi reformmozgalommal. A kora XV. századtól egészen 1620-ig a Týn volt a husziták legfontosabb temploma Prágában. A XVII. században vették át a jezsuiták és ők rendelték el, hogy a templombelsőt barokk stílusban újítsák fel, ami elüt az eredeti templom gótikus stílusától. Az északi oldalán csodálatos, Jézus szenvedésének jeleneteivel díszített bejárati kapu nyílik, ami 1390-ben készült és igen nehéz rálelni.
Legegyszerűbb, ha megállunk a téren, megpróbáljuk belőni a templom közepét, majd megindulunk abba az irányba. Ne lepődjünk meg, ha éttermi asztalok vendégei között kell átverekedni magunkat, akkor fogunk jó helyen járni! ,-) Ha átjutottunk, akkor egy sötét kis udvarba fogunk megérkezni, szinte mást nem is lehet látni, csak a fentebb említett kaput. Ha bemegyünk, akkor a szintén sötét templombelsőben figyelemre méltó látnivalókra akadhatunk. Ilyenek többek között a kálvária gótikus szobrai, egy ón keresztelőmedence 1414-ből, és egy Gótikus szószék, melynek eredete szintén erre az időszakra tehető, tehát valamikor a XV. századból való. Ha kedvünk támad megkeresni Tycho Brahe,
1546 és 1601 között élt dán csillagász sírját, akkor megtehetjük, mert itt van eltemetve.
# 528.